Lehevaatamisi kokku

laupäev, 22. august 2020

Kilesauna talgud!

Täna on siis see nn homme ehk olen taas hiljaks jäänud. Sel korral siis kahe päevaga, mis pole minu puhul tegelikult üldse paha. Ai tuu mai pest :) :)

Tänaseks teemaks on siis talgud ja kilesaun. 

Talgusöök on see kõige tähtsam :P

Esialgne mõte oli see, et viskame paar posti püsti, keerame kile ümber, veame puuahju sisse ja ongi saun valmis.

Reaalsus on aga see, et projekt on korralikult käsile võetud ja sellest saab ilmselt saun, mis peab ikka mitu head aastat vastu.

Sauna idee tuli täiesti nipsust. Juuni alguses sai tühja koha pealt Saaremaad külastatud. Seda ei olnud üldse plaanis, aga Andi kutsus ja siis sai mõeldud, et miks mitte. No ja seal Saaremaal sai ju ometi PÄRIS saunas käidud. Puuküttega, pangedest pesemine jne – nii nagu vanasti käidi ja pesti. Ja see lihtsalt oli niiiiiiiiiiiii hea! Kui mandrile tagasi olime jõudnud, siis mõtlesin, et ma tahan ka PÄRIS sauna. Kuna selle päriselt PÄRIS sauna jaoks mul ressurssi jagunud ei oleks, siis sai otsustatud, et teeme ajutise kilesauna. Ajutine tähendab siis seda, et viis aastat võiks ikka vastu pidada. Äkki mul viie aasta pärast õnnestub ikkagi see PÄRIS PÄRIS saun valmis ehitada või siis vähemalt selle ehitamisega alustada :):):)

Ühesõnaga mõeldud-tehtud!

Juuli lõpus olid niisiis talgud.

Sauna pidepunktid ehk tugipostid panime juba varasemate kaevetööde raames püsti. Paar elektriposti oli endal olemas ja seega sai need ära kasutatud. Muidu vedelesidki niisama ja ootasid oma aega. Ahju küsisin Läänemaa FB tasuta asjade grupist. Üldiselt inimestel ikka vedeleb erinevaid asju, mida neil endal vaja ei lähe ja miks mitte anda neid siis inimestele, kes neid vajavad ;) 
Mina, taaskasutamise maailmameistrina, uurin alati, kas kellelegi on äkki niisama anda, enne kui pilgu poe poole pööran.


Postid püsti ja sealt ainult edasi 

Põhimõtteliselt valmis :)

Mina ei ole selle  kilesauna projekteerimises ja ehitamises sisuliselt keegi, sest mina selle ehitamisel oma käppasid külge ei pannud. Näitasin ainult koha ette, kus see kilesaun ilutsema võiks hakata ja see oligi minu töö. Poisid ehitasid :) :) 
Sorry, ma siiski andsin ka oma panuse, sest mina olin ju see, kes aitas FIBO-d paikka panna! :):):) Aga noh, see on nii pisike panus, et ma jätaks selle ehitamise au siiski poistele – Teedule, Allanile, Andile ja Indrekule. 

Põrand on valmis, katusetööd on alanud

Edeneb


Edenes valmis

Esimese etapina sai saunale põrand alla ja katus peale. Järgmise etapi tahaks ära teha septembris ja idee poolest peaks saun siis ka valmis saama. Teise päeva õhtuks võib saunaõlle ilmselt kätte võtta ning auravana leiliruumist välja astuda. Igatahes ootame vananaistesuve, et ühel ilusal nädalavahetusel need lõpptööd ära teha! 

Üks tiim ehitas kilesauna, teine tiim Karolini onni. Karolini onni-projekt sai alguse juba kevadel, aga kuna minu mõistus ei osanud seda ehitada, olgugi, et ma oleks väga tahnud, siis see projekt muudkui venis ja venis ja venis ja venis. Talgupäeval tegi onn suure hüppe edasi ja arvata võib, et Karolin oli selle üle ääretult rõõmus! 

Onni-tiim :)

Voilaa!


Pigem maja, kui onn :)

Tegemist oli küll kilesauna talgudega, aga tehtud sai nii mõndagi muudki. 

Kuna Andi on metsamees, siis tema tuli oma saevärgendusega ja võttis kolm kuivanud kuuske maha. Oli lootust, et ühest nendest saab suvilale vahetala, mis on vaja välja vahetada. Reaalsus oli see, et ei saanud. Kuna mul kasvas seal veel üks kuusk, mis oli täpselt talaks loodud, siis lasin selle ka maha võtta, parajaks pikkuseks saagida, koore maha koorida ja nüüd ta siis kuivab. Järgmisel või ülejärgmisel suvel võiks tala ise õigesse kohta vupsata :):):):) 

Saemees teritab ketti

Vaikku lendas! Ilma naljata ;)

Teine pool ja koorime edasi!

Kooritud! Nüüd kuivama ;)

2019 aasta alguses seadsin omale eesmärgi, et suvila peab viie aastaga valmis saama. Kaks aastat on läinud, seega kolm aastat on veel armuaega. 

Sellel kevadel lasin suvilal maakivi vundamendi uuesti üles laduda, sest vundamendi seis oli üsna vilets, aga päästa ma seda hoonet siiski tahtsin. Läks see mulle maksma päris kopsaka summa, aga tean, et iga kulutatud euro läks asja ette. 

Kahe seina puhul tehti kohendus-iluravi, teised kaks seina tõmmati laiali ja laoti uuesti üles. Lõpptulemus on ilus ja minule igatahes meeldib. Kui ma selle kunagi täiesti valmis saan, siis võin endaga rahul olla küll ;) :) 


Enne

Pärast

seest - niiiiiii ilus :)

Kui suvilal vundament uuesti üles oli laotud, siis tuli järgmise tööna hoones sees olev sodi ära vedada, seejärel laudpõrand üles kangutada ja viimaks muldpõrand välja viia. Mulda jätkus suisa kaheks autokoormaks. Selle väljaveol sai natuke liiga hoogu mindud, sest põhjakivi kangutamisel lagunes üks nurkadest lahti. Nüüd tuleb millalgi sellega tegeleda, et see uuesti üles ehitada. 

Tegijatel ikka juhtub ;)

Talgupäevaks oli aga suvila põrand uut sodi täis, sest vennas käis mõned päevad enne talgusid vahelage alla võtmas ja sealt „sadas“ päris korralikult kraami alla. 

"Natuke" vedamist


Puhas!

Kuna naised suuremat sorti ehitajad ei ole, siis nemad said selle musta töö talgude ajal endale. Kes siis ikka musta tööd teevad, kui mitte naised, eksole!? :) Et mingil ajal põranda-töödega edasi saaks minna, siis oli tarvis need lauad ja hein sealt ära vedada. Eesmärgiks on sellel aastal veel liiv sisse saada. Seejärel jääb suvila-projekt ilmselt tükiks ajaks seisma. Kui järgmisel aastal põranda tehtud saaks, siis oleksin vägagi rahul. Kui aga ühtegi tööd uuel aastal ette võtta ei õnnestu, siis ei hakka veel patja nutma. Kes tasa sõuab, see kaugele jõuab :) 

Kevadel arvasin, et mul õnnestib suvila põrand juba sellel suvel ära teha ja seetõttu lasin peale vundamendi ülesladumist selle sügavamalt lahti kaevata ning drenaaźi ära panna. Drenaaźi lasin mõlemale hoonele panna, siis on üks kaevamine ja tegemine – sai vähemalt kaelast ära :) 

Talgude ajal vedasingi Avandiga maja äärde ümarat kivi. Ma ei taha, et vundamendi ääres muru oleks, sest trimmerdamisega peksab vuuki seinast välja ja varsti oleks ilmselt see alumine äär kole ka. Las alguses olla siis lihtsalt lahtine kivi. Kunagi kauges-kauges tulevikus teeks selle ääre teisiti, aga hetkel jään sellise lahendusega rahule küll. 

Üks äär tasandatud, teine äär veel ootab ;)

Laias laastus võib asjade sujumisega rahul olla. Kui nüüd septembris selle teise talgupäeva ka tehtud saaks, siis olen ma nn talutööde-aastaga ülimalt rahul, sest olen tegelikult rohkem jõudnud, kui plaanis oli. 

Et siis sellised lood! Järgmine sissekanne siis Saaremaa trippidest, sest neid on ju suisa kaks olnud :)

Püüan homme kirjutada, aga ilmselt tuleb paari päevase ootusega leppida, kui just mingit imet ei sünni! :):):)

Bai-bai :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar