Lehevaatamisi kokku

Laupäev, 3. juuli 2021

Matemaatikaga lõpparve tegemine

Teate ju küll, mis põhjusel ma selle matemaatikaga maadlesin ja riigieksami tulemust vajasin. Nüüdseks on maadlused maadeldud ja võin rahumeeli ilma eksamita edasi elada ja selle juures veel omale pikalt, pikalt, pikalt eesmärgiks olnud sihi täita.

Kui ma oma bakalaureuse diplomi kätte olen saanud, siis võin magistrina õigusteadust proovida. Tuleb läbida õigusteaduse eeldusainete programm (57 EAP) ja sooritada õigusteaduse bakalaureuse eksam (6 EAP). Sattusin selle reklaami peale kevadel täiesti juhuslikult ja kui seda nägid, siis läksid silmad täitsa põlema, sest see ongi minu võimalus!

Eeldusaine programm kestab muidu kaks aastat ja õppima võetakse registreerimise järjekorras. Ise mõtlesin, et kui seda programmi alles peale bakalaureuse omandamist läbima hakkan, siis kaotaksin jälle kaks aastat. Kuna mul on motivatsioon praegu megagigahüpper kõrgel, siis mõtlesin, et läbin selle programmi iseseisvalt praeguste õpingute kõrvalt. Vaatasin esimesed eeldusained välja ja proovisin nendele juunis registreerida. Kuna õpin Tartu ülikoolis teisel õppesuunal, siis programm ei lasknudki õiguseainetele registreerida. Kirjutasin vastutavale õppejõule ja selgitasin miks ma neid õppeaineid võtta soovin ja mis on minu eesmärgiks. Sain kohe järgmisel päeval vastuse, et mul on võimalik neid aineid võtta küll. Edastati õppejõudude kontaktid ja konkreetsed ained, mida läbida saaksin (kokku neli ainet ja 27 EAP-d). Vastuses täpsustati, et tegemist on päevaõppe kursustega (mitte sessioon) ja sellega pean ma arvestama. Minul ei ole siin valida tegelikult midagi, tuleb võtta seda, mis võtta on. Kui see eeldabki seda, et peaks sügissemestri ajal suurema osa ajast Tartus olema, siis tulebki olla. Johanna läheb alles teise klassi ja usun, et võin teda aeg-ajalt Tartusse kaasa võtta ja teda ise kodus õpetada. Karolin-Janeli on juba nii suured, et saavad enamus ajast iseseisvalt hakkama ja kuna me elame külas, kus pesitseb laste jaoks põhimõtteliselt terve suguvõsa, siis saame me isade, emade, vanaemade, õdede ja tädidega kõik koos hakkama küll.

Praegu on viimane aeg nendele õpingutele pühenduda, sest usun, et viie aasta pärast mul sellist indu enam poleks. Siis lööksin ma ilmselt juba käega ja mõtleksin midagi muud välja. 15 aastat olin ma puhtalt laste päralt, nüüd on aeg natuke rohkem endale ja oma haridusele tähelepanu pöörata ning pürgida selle poole, mis on juba aastaid minu suureks sooviks olnud. Kuna tegemist on hariduse omandamisega, siis seda enam on see vajalik, sest tulevikus peab sissetulek ikka suurem olema, et saaksin oma lapsed ka kõik ülikooli saata. Ma ei taha, et nemad sellist vatti nägema peaksid, mida mina nägema olen pidanud. Las neil olla natukenegi kergem. Ma olen lastele alati öelnud, et nii kaua kui nemad õpivad, olen ma nõus neid üleval pidama (olgu või 10 aastat ülikoolis), kui nad õppimise lõpetavad, siis peavad ise hakkama saama. Õppimisega nad õnneks tegelevad 😊 Kuna tegemist on tüdrukutega, siis peavad nad tööturul ka rohkem vaeva nägema. Karm reaalsus selles meeste maailmas.

Vaatasin just tunniplaani ja kolm õiguse ainet on juba ka plaani pandud. Tunnid toimuvad teisipäeviti, neljapäeviti ja reedeti. Üks aine on veel lisamata ja ma väga loodan, et see aine esmaspäevale ei satu, olgu pigem kolmapäev 😊 Sõitmine hakkaks ühel nädalal olema nii, et teisipäeva varahommikul Tartusse ja reedel peale kooli koju tagasi. Teisel nädalal, kui mul nö oma korraline koolinädal on, siis teisipäeva varahommikul kooli ja laupäeval peale kooli koju tagasi. Noh, seda muidugi eeldusel, et esmaspäevad ikka jäävad vabaks. 
Ah, mis siin ikka ette mõelda, nuputab siis edasi, kui kõik ained on nimekirja lisatud. Kuna osad õiguse õppeained kattuvad minu kohustuslike ainetega, siis pean ainete osas veidi korrektuure tegema ja need ilmselt kolmandasse aastasse jätma.

Oeh, ei tea kuidas see kõik välja kujuneb, aga ma olen tegelikult väga positiivne. Kerge see kindlasti olema ei saa, sest lisaks õppimisele tuleb mul ikkagi tööd ka teha, sest arved tahavad maksmist ja lapsed süüa (ise võin nälgida 😃).

Aga ma ole ikkagi positiivne ja vääääääääga rõõmus, et see võimalus mul ikkagi olemas on 😊

Nägemist matemaatika 😊

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar