Lehevaatamisi kokku

Pühapäev, 7. märts 2021

Korteriühistu vol 8

Enne, kui ma hakkan kirjutama sellest kuhu need korteriühistuasjad jõudnud on ja kuidas käib minu nö peedistamine, kirjutan sellest, kuidas ma vabariigi aastapäeval täiesti juhuslikult Esimese juhatuse liikmega kokku trehvasin.

"Juristilt" - tik-tak kahjud kasvavad...Peaksin vist kartma.

Käisime väikse seltskonnaga 24.veebruaril Haapsalu linnuses valgusetendust vaatamas. Peale etendust liikusime autode poole, kui kaaslane mind ühel hetkel müksas ja ütles, et vaata, kes kõrval kõnnib. Vaatasin ja ma ei uskunud oma silmi. Esimene juhatuse liige oma täies hiilguses! 

Kuna ta mu kirjadele juba ammu enam ei vasta, siis ei ole mul mingit aimu sellest, millal ma lõpuks neid ühistu dokumente näen, mille tutvumisest andsin talle teada juba 21.detsembril. Kui ta mul seal kõrval juba sedasi kõndis, siis otsustasin asja kohta küsida. Täpsustan ära, et tema oli sel hetkel üksinda, ei olnud mingeid teisi kaaslasi või pereliikmeid. Läksin tema poole, ütlesin tere ja küsisin, et millal ma ühistu dokumentidega tutvuda saan. Alguses vastas, et ta ei tea, aga täpsustas, et ta paneb selle küsimuse üldse üldkoosolekul hääletamisele. Möh!? See nüüd küll ei ole üldkoosoleku otsustada, aga kuna volitajaid oli 17, mis ületab enamuse, siis minu pärast võib ta seda ka teha. Ega ta sellega muud võida, kui ainult aega ja aega on tal olnud juba üle kahe kuu! 
Järgmisena küsisin, et kas tal häbi ei ole nende nelja lepingu pärast, mille tekst minu hinnapakkumiste pealt kopeeritud on. Sellele küsimusele andis ta muidugi uue ja huvitava vastuse, kuidas kodanik X-l olevat samasugune paber olnud. Ilmselt sai siis selle hoopis kodanik X-i käest! Hakkasin naerma, sest sain aru, et nüüd kavatseb ta järgmise inimese mängu tuua. Kui keegi mängu tuuakse, siis tähendab ainult üht – see inimene tuleb tema eest valetama. Samas ma ei usu, et see kodanik X tuleb, siis mina olen tema kohta kuulnud ainult positiivseid sõnu ja ma ei tahaks uskuda, et ta tahaks Esimese juhatuse liikme suppi sööma tulla. Lisaks ei ole meil kodanik X-ga mitte kunagi mitte ühtegi kokkupuudet olnud, aga kui kodanik X-l „olevat“ samasugune paber, mille mina ise oma peaga 26.novembril koostasin, siis tähendab, et kas tema on selle kuidagi mulle saatnud või mina talle. Noh, ei tahaks uskuda, et kodanik X valetama tuleb, aga vaadates kuidas see Esimene juhatuse liige igalt poolt justkui välja ujub ja igalt poolt õigustust saab, siis ei oleks see mingisugune ime.
NB!Nende lepingute/kokkulepete osas tegin politseisse avalduse ära ja jään nüüd lootma õiglasele uurimisele. 

Esimene juhatuse liige küsis minult vastu, et kas minul ei ole häbi sellest kõigest kirjutada. Ma vastasin, et keegi peab seda ju tegema, sest see jama on seal alevikus juba aastaid kestnud ja kui see avalikustaja pean mina olema, eks ma siis olen. Rohkem me suurt midagi rääkida ei saanudki, sest auto oli mul teiselpool teed, lippasin autoni ja sõitsime koju. Ma pean ütlema, et vestlus oli tegelikult isegi selline positiivne – tema oli täitsa rõõmsa olekuga, mina samuti. Ikkagi Eesti pidupäev ju!

Panen siia lõigukese Robert Sarve intervjuust. Kuna see küsimus ja need probleemid on kestnud juba aastaid, siis see artikkel on antud hetkel nagu rusikas silmaauku:Jõudsime oma seltskonnaga koju tagasi, muljetasime oma väikses pidulauas, kui telefon helises. Vaatasin telefoni ja kui nägin, kes helistajaks on, siis hakkasin naerma ja otsustasin, et see kõne tuleb kindlasti salvestada. Helistajaks ei olnud keegi muu kui seesama“ jurist“, kes mul selle korteriühistu saaga alguses nende ühistu dokumentidega tutvuda ei lasknud.

Oh, mis seal kõnes kõik tulema hakkas!

Kõige parem nali oli muidugi see, et Esimene juhatuse liige olevat „juristile“ suisa nuttes helistanud ja teatanud, kuidas ma temaga rahva juuresolekult valju häälega rääkisin! Wau! Vot see on juba meisterlikkus!

Kes mind tunneb, see teab, et hääletoon on mul loomu poolest juba vali, aga tol õhtul rääkisin ma enda kohta kusjuures täitsa vaikselt. Ja kui temaga rääkima läksin, siis ei olnudki meie ümber kedagi. Meie ees kõndisid need, kellega mina olin tulnud ja meie taga ka. Kedagi muud ei olnudki. Vähemalt mina ei pannud tähele. Olime kõndides jõudnud lihtsalt sellisesse kohta, kus inimesed juba laiali läksid. Toimus see kõik otse politseimaja ees, nii et Esimene juhatuse liige võib täiesti vabalt politseist lindistust küsida, sest mulle tundub, et ta mäletab neid asju ikka oluliselt teisiti, kui need tegelikult olid.

Mina arvasin, et see „jurist“ on ammu mängust väljas. Mõtlesin, et tema roll oli see, et tuleb ütleb mulle, kuidas ma dokumentidega tutvuda ei tohi ja sellega see asi lõppes. Nüüd tuleb aga välja, et ta on kõik need viis kuud haudunud plaani, kuidas mulle kohta kätte näidata. Selle 49-minuti jooksul jõudis ta läbi käia ikka igasugused teemad, alustades sellest, kuidas nad Valla Haldusfirma nõukogu ja vallavanemaga (kes nüüdseks on otsustanud oma kohast loobuda) kõik koos minu üle naeravad ja kuidas Valla Haldusfirma plaanib kohalikku häälekandjasse kirjutada artikli aferistist nimega Virge. Noh, et minu eest hoiatada või midagi sellist. Mille eest täpselt hoiatatakse, sellest ma aru ei saanud. 

Neid teemasid, mille üle jurist hämmingus oli ja mis teda suisa endast välja ajas, ikka jagus. Kuna ma ei viitsi täna väga pikka sissekannet kirjutada ja nendest kõikidest teemadest kirjutada, siis räägin ühest olulisimast ja mul oli hea meel, et ta selle teemast rääkis.

Nimelt praalis ta sellega, kuidas tema tuleb volikirjadega kõikide minu Panga külas hallatavatesse ühistutesse dokumente kontrollima ja inimesetele rääkima, kuidas ma neid petan. Seejärel rääkis ta ühest konkreetsest ühistust. Ma teadsin kohe algusest, et nemad selle taga on, aga ma ei saanud seda kuidagi tõestada. Nüüd rääkis „jurist“ selle ise välja.

Millest ma räägin?

Peale seda Esimese juhatuse liikme teemat ja selle teravaks minemist, hakkas minu enda külas ühes minu poolt hallatavas ühistus toimuma imelikud asjad, mida nende aastate jooksul varasemalt toimunud ei olnud.

Ühesõnaga 2020 aasta sai läbi ja ühe maja elanik saadab mulle kirja sisuga, et aasta on nüüd läbi, et kas saaks KÜ konto väljavõtet ja küsib, et kas olen võlgnikega tegelenud. Minu jaoks oli see naljaks ja kuidagi kentsakas, sest minu käest võib ühistu väljavõtteid või muid pabereid iga kell küsida ja ei pea selleks aasta lõppu ootama. Ok, kirjutasin talle vastu kuidas võlgnikega on, saatsin talle pangakonto jääkseisu ja ütlesin, et väljavõttega saab minu juures igal ajal tutvuda, andku ainult aeg teada, millal talle sobib. Ei mingit vastust ja konto väljavõtet ta vaatama ei tulnud. Ok, natuke aega hiljem küsiti minult majanduskava. Ma lükkasin silmad muidugi suureks, aga hakkasin aimama, mis toimuda võib. Inimene, kes varasemalt ei teadnud asjadest sisuliselt midagi (enne minu haldamist proovis ta ise ühistut ajada, aga asjast ei tulnud midagi välja ja ta oli ise üks nende seast, kes mind nende ühistut juhtima palus) küsib selliseid asju. Ok, vastasin viisakalt, et kuna ühistu on kõigest mõned aastad tagasi loodud ja toimub alles rahade kogumine, siis ei ole mingisugust majanduskava. Kogutakse raha määras, mis on üldkoosolekuga kokku lepitud ja asi selge. Mina olengi majanduskavasid ainult siis koostanud, kui pangalaenu on võetud, sest pank seda nõuab. Muul juhul ma ei ole sellel küll mõtet näinud, sest minu hallatavates majades otsustavad kõikide tööde teostamiste üle ALATI üldkoosolek.

Kui olin majanduskava asja lahti selgitanud, tõi ta välja teadmise, et majal peab olema reservkapital. Sel hetkel olin ma juba täiesti kindel, kes selle taga on. Ükski tavainimene neid asju tegelikult küsida ei oskaks. Isegi mina, kes ma ühistutega juba mitmeid aastaid tegelenud olen ja ühteteist ikka tean, siis ka minul puudus teadmine, et reservkapital peab raamatupidamislikult eraldi real olema. Alles eelmisel aastal võtsin ühe ühistuga pangalaenu ja pank kontrollis eelnevat majandusaasta aruannet. Isegi pank ei pööranud sellele tähelepanu, et reservkapital eraldi real polnud. Neile piisas, et näitasin majanduskavaga selle olemasolu ära ja that´s it.

Ok, kui olin aru saanud, et küsimiste all on midagi muud, kui lihtalt liikme tavapärane huvi, siis kirjutasin ma sellele liikmele. Tema ajas muidugi tagasi ja ütles, et ei saa aru, millest ma räägin. Ma ei viitsinud peale seda enam vaielda ja ja ütlesin lihtsalt, et mina nende mängudega kaasa ei hakka minema ja astun juhatusest tagasi. Päevapealt. Nii tegingi. Kui inimene on palju targem ja teab, kuidas asju ajada tuleb, siis loomulikult tulebki anda võimalus ise asju ajada. Mina küll ühtegi ühistut küünte ja hammastega kinni ei hoia. Seda enam, et oma küla majasid haldan ma sümboolse hinnaga. Minule on oma külas majade haldamine põhimõtteline küsimus, mitte rahapada. Ma ise elan selles külas ja mulle meeldib näha, kui majad aastatega ikka ilusamaks muutuvad. Sellega muutub tervikuna kogu küla ja ma kujutan juba ette, milline meie küla 5-10 aasta pärast välja võib näha.

Väljaspool oma küla küsin ma loomulikult majade haldamise eest kõrgemat hinda ja võtan seda, kui nö päris tööd.

Ühesõnaga astusin tagasi. Kui majal oli uus juhatus valitud, siis teatati, et soovitakse dokumentidele hiljemalt 13. veebruar järgi tulla. Teatasin, et minu pärast võib neile kohe järgi tulla ja ei pea kaks nädalat ootama :)

Kui dokumentidel järgi käidi, siis ütlesin, et kui haldamisega hakkama ei saa, võib alati uuesti ühendust võtta. Ma sain ju tegelikult aru, et inimene on lihtsalt teise inimese poolt niivõrd mõjutatud. Olgugi, et ta nende inimesega kaasa läks, siis ma ei pane talle seda loomulikult pahaks, sest ma tean, milline suurepärane mõjutaja see Esimene juhatuse liige on. Kui hästi ta oskab musta valgeks rääkida, kuidas ta end kaastundlikuks oskab teha ja ohvrina näidata.

Kusjuures „jurist“ koos oma tiimiga ei ole vist päris täpset otsustanud, et kuidas selle ühistu osas asju näidata/rääkida. Oma kõne ajal heitis ta mulle ühel hetkel ette, et põgenesin ühistust ja panin inimesed tanki. Järgmisel hetkel hõiskas kuidas mind sellest ühistust välja visati.
Tegelikult oli ikka nii, et mina ise astusin sealt välja, sest ma ei viitsinud nende mängudega kaasa minna:


 
Kuidas see Esimene juhatuse liige koos „juristiga“ üldse selle inimeseni oskasid jõuda?

Kuna see Esimene juhatuse liige elab juhtumisi minu kodust sisuliselt kiviviske kaugusel, siis kuulub ta meie küla Facebooki grupp. Seal grupis käivad läbi ikka kõik teemad – ka teravad. Sealt ta siis ilmselt leidiski inimese, kellega me omavahel nö vaielnud olime. Kusjuures mina ei teadnud enne seda saagat sellest Esimese juhatuse liikmest midagi, minu jaoks oli võõras nii nimi, kui ka nägu.

Ma ei tea päris täpselt mida nad sellega saavutada püüavad, kui minu kodukülla nüüd sisse pressivad. Nad ilmselt arvavad, et leiavad siin ühistutest samasuguseid jamasid nagu seal Esimese juhatuse liikme ühistutes on. Jäävadki otsima, sest nad ei leia mitte midagi.

„Jurist“ oli täielikus hämmingus, et mis kviitungimajandus mul ühistutes toimub. Et kuidas tänapäeval üldse kviitungitega asju aetakse!? Ta vist ei tea, et kui niidukiga muru niidetakse, siis kulub bensiini ja seda peab ikka ostma, sest niisama ju ei anta. Ostes saadki kviitungi, mis raamatupidajale esitatakse ja mille alusel raha tagasi makstakse. Nii on kõikide asjadega - lambipirnide, koristusvahendite, porimattide ja kõige muuga, mida ühistul vaja on. 
„Jurist“ lubas üldkoosolekutele rääkima tulla, kuidas ma inimesi petan ja remondifondist jooksvate kuude peale raha kulutan. Ta, vaeseke ei olnud teadlik, et korteriomanikud ise ostavad ka vajadusel asju ja saavad kviitungi alusel pärast raha tagasi. Ta peaks tulema jah, ja inimestele rääkima, kuidas nad ise ennast petavad! :)

Eriti endast väljas oli „jurist“ sellepärast, et julgesin oma uuele korteriühistule libeduse tõrjumiseks tehnilist soola osta! Ta oli kohe täitsa hämmingus, et KUIDAS ma sellist asja remondifondirahade eest ostan ja ma oma tegevusega kehtestatud majanduskavast kõrvale kaldun, et see on seadusevastane ja täiesti lubamatu! Oh jah! Ma tõesti ei taha, et ta südamerabanduse saaks, aga ta võib teadmiseks võtta, et olen ühistule veel ostnud suure lumelabida, infostendid, ühe lukusüdamiku ja teinud keldri võtmest koopia. Ja seda kõike ühistu raha eest, sest need kulutused on olnud ühistule vajalikud. Nüüd olen ma kehtestatud majanduskavast ikka väga kõvasti kõrvale kaldunud!

See „jurist“ võiks nüüd mulle majanduskavas seda kohta näidata, kus oli kulureana sisse kirjutatud temale tasutud 225 eurot!!! Mida selle raha eest ühistus remonditi!? See summa maksti ju ka remondifondist!

Nüüd võiks „jurist“ mulle näidata majanduskavas seda kohta, et remondifondist võib tasuda tuhandete eurode ulatuses arveid, mille Esimene juhatuse liige vaidlustama oleks pidanud!

Lisaks võib „jurist“ mulle selgitada, kas vaidlustamata arve eest tuhandete eurode kandmine ühistu remondifondist on korrektne tegevus ja veel nii, et korteriomanikud seda ei teadnud!

Vastata ta ilmselt ei saaks, sest suu oleks vett täis!

Ok, see selleks, et nad minu kodukülla praegu sisse pressivad, sellest ei ole mul tegelikult sooja ega külma. Inimesed tunnevad mind ja teavad, kes ma olen ja mis ma teen. Minu pärast võib see „jurist“ igal koosolekul käia, kasvõi vabakuulajana ja inimestele siis minu tegevustest teada anda.

Mis mind hämmastama paneb, on nende rünnakud ja ähvardused, mis lähevad juba isiklikuks. Ma olen pikalt kaalunud, kas ma toon neid asju välja või mitte, aga kui see „jurist“ mulle eile juba selgeks üritas teha, kuidas tik-tak kahjud kasvavad ja kuidas mulle kahjude maksmiseks ilmselt vara pole, siis otsustasime usaldusväärsete inimestega omakeskis, et tuleb hakata seda ka avalikustama.

Esimene juhatuse liige üritas selle saaga väga varajases faasis mind vist mõjutama hakata. Ta kirjutas mulle väga kummalise kirja alaealisest poisist, mis oli seotud politseinikega, kes olevat teda justkui ära kasutanud ja Esimese juhatuse liikme kirjast oskasin ridade vahelt välja lugeda nagu mina oleksin siis üks see politseinik olnud. Kuidas ja mida ta täpsemalt kirjutas, see jääb tema enda huvides praegu täpsustamata. Nüüd üritas „jurist“ sama nalja ja ma ei saa aru, mida nad sellega mõtlevad ja taotlevad. Püüavad nad nüüd mulle seda selgeks teha nagu ma oleksin mõnda alaealist poissi kusagil ära kasutanud? Seksuaalselt w? Või kuidas?  See kõik on ületanud juba igasugused normaalsuse piirid! 
Eks nad ongi juba omadega sealmaal, et sõidavad rongiga läbi betoonseina, mitte ei astu sellelt maha ja sel juhul ei olegi vahet, mida tehakse või välja mõeldakse. 

Panen siia nüüd mõned kirjad, minu ja "juristi" vahel, sest muidu te ei usuks, et sellised vestlused toimunud on. Mustad lõigud katavad nimesid.

"Jurist"

Virge

"Jurist"

"Jurist"

Virge

"Jurist"

Virge

"Jurist"

Virge

"Jurist" 1

"Jurist"2Virge 1

Virge 2Nagu näha, siis ta on minust enda jaoks spordi teinud. Ma ei tea, mis väljend see on, sest minu jaoks on see võõras. 

Mis mind kogu aeg hämmastab on see, kuidas see „jurist“ kogu aeg tõendeid nõuab. Ta teab ju väga hästi, et mul on iga asja kohta tõendid olemas. Ma ei saagi aru, milliseid tõendeid ta veel soovib?

Kas Esimene juhatuse liige hakkas omavoliliselt, ilma üldkoosoleku otsuseta ja korteriomanike teadmata oma firmasse raha kandma? – JAH

Kas sedasi tohib teha? – EI

Kas Esimene juhatuse liige hakkas omavoliliselt, ilma üldkoosoleku otsuseta ja korteriomanike teadmata kandma oma lähikondlase firmasse raha kandma? – JAH

Kas sedasi tohib teha? – EI

Kas Esimene juhatuse liige vaidlustas arve, mille ta ise Valla Haldusfirma poolt korteriühistule koostas? – EI

Kas Esimene juhatuse liige rääkis korteriühistu loomisel ja akti nr 7 vastu võttes korteriomanikele võlgnevusest, mis korteriühistule üle anti? – EI

Kas ta oleks pidanud võlgnevusest korteriomanikke teavitama? – LOOMULIKULT, sest korteriomanikud peavad teadma, mis nende korteriühistus tegelikult toimub.

Kas ta oleks pidanud arve vaidlustama? – LOOMULIKULT

Kas Esimene juhatuse liige täitis oma juhatuse liikme kohustust eeldatava hoolsusega, kui ta arvet ei vaidlustanud – LOOMULIKULT MITTE

Mille alusel oleks pidanud Esimene juhatuse liige arve vaidlustama? – kõigepealt selle alusel, et Valla Haldusfirma ei tegutsenud ise piisavalt selle nimel, et korteri võlg saaks likvideeritud. Teine variant on aegumine. Ei tehtud kumbagi! Ei tegeletud reaalselt võlgnevuse likvideerimisega ega ka arve vaidlustaisega!

Kas kõige suuremad küsimused Esimese juhatuse liikme hallatavtes maja(de)s olid need, et elanikele ei näidata dokumente, töid ei teostada ja öeldakse, et raha pole – JAH

Kas Lasteaia 6 ühistust võeti Esimene juhatuse liige nö jõuga maha? – JAH

Kas Lasteaia 10 ühistust võeti Esimene juhatuse liige nö jõuga maha? – JAH

Kas Esimene juhatuse liige eirab praeguse hetkeni 17 korteriomaniku volikirja ja ei näita ühistu dokumente? – JAH

Kas Esimene juhatuse liige jättis korteriomanikele mulje, et maja haldab kõik see aeg Valla Haldusfirma, olgugi, et kahel perioodil Valla Haldusfirma ühistuga üldse seotudki? – JAH

Kas Esimene juhatuse liige on edastanud andmed, kui palju kogunes Lasteaia 10 korteriühistule remondifondi raha eelnevate aastate (17-20 aasta) jooksul? – EI

Kas seda on temalt küsitud? – JAH

Miks ta vastuseid ei anna? – EI TEA

Kas Esimene juhatuse liige on edastanud andmed kui palju kulus Lasteaia 10 katusetöödele raha? – EI

Kas seda on temalt küsitud? – JAH

Miks ta vastuseid ei anna? - EI TEA (aga ta lubas arved saata kolme kuu jooksul)!

Milline asi tõendamata on? Milline jutt vale on?

Valla Haldusfirma nõukogu osas olen ma küll ausalt öeldes hämmingus. Seesama Esimene juhatuse liige on teie poolt valitud juhtima Valla Haldusfirmat – kuidas te saate öelda, et teie ei saa teda suunata? Kui teie ei saa, siis kes üldse saab? See on siis täiesti OK, et suvalisel hetkel hakatakse ühistu kontolt oma firma kontodele ülekandeid tegema nii, et korteriomanikud ei tea asjadest midagi? See ei ole ju tegelikult OK! Te ütlete, et see korteriühistu asi ja Valla Haldusfirma ei puutu asjasse. Inimene on ju ometi sama! See ei ole ju OK, kui Esimene juhatuse liige eirab 17 korteriomaniku volikirja ja ei näita dokumente. See peaks inimesest juba nii mõndagi näitama. 

Ma sellest ei jõua praegu kirjutada, kuidas Esimene juhatuse liige ühistutes töid organiseerib/organiseeris. Eriti, mis puudutab katusetöid. Ma võiks vist pea panti panna, et enamik selle aleviku ühistute katusetöödest on teinud firma, mille nimi algab K- tähega (alevi elanikud võivad korto.ee järgi vaadata) ja tegemist on ühe kallima pakkujaga! Kuidas küll see firma kõik tööd alati endale sai? Sellest ja nii mõneski teisest teemast järgmisel korral :) 

6 kommentaari:

 1. Jõudu ja vastupidavust. Ma loodan, et inimesed, kelle heaks sa kõike seda teed, suudavad aru saada ja hakkavad Sind ka toetama. Et ahnus, rumalus ja "mul suva" mentaliteet ei võidaks. Omavalitsuse valimised on varsti ukse ees, ehk ikka läheb nii, et taolised inimesed koos oma kaaskondadega ei pääse enam pumba juurde.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ülle, Su kommentaar on väga tabav. Ma ise loodan ka, et inimesed hakkavad ühel hetkel rohkem enda ümber ringi vaatama ja saavad aru, et keegi selles loos küll valetab, aga see ei ole mina. Inimestel piisab, kui enda ümber ringi vaadata, silmad lahti teha ja aru saada, mis tegelikult kõik need aastad toimunud on.
   Praegu on see hetk, kui asja osas midagi ette võtta. Kui see mööda lastakse, siis teist sellist inimest enam ei tule, kes selle teemaga tegelema hakkab, sest nagu näha, siis tehakse kõik, et see inimene ära süüa. Loodan, et rohkem inimesi oma silmasid avab :)

   Kustuta
 2. Ma arvasin, et sellised asjad juhtuvad seebikates ainult - seal tunduvad teemad nii ülevõlli naeruväärsed, ma arvasin, et inimesed päris elus nii ei käitu, aga vaat, eksisin. See kurjuse väljajuurimine on raske töö, aga kui jõuad püsida, siis on seda väärt! Inimesed on nõrgad ja pimestatud, kui mängus on raha, nad ei ole ainukesed selles, selline käitumine on kahjuks ka kõrgematel süsteemitasanditel. Rahval on vaja üles ärgata ja võim enda kätte võtta, mitte lasta tuimalt kellegil kõike otsustada.
  See on suur töö, mida teed, hoia kurssi!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma arvasin ka, et nii nahhaalselt ei ole võimalik käituda. Aga näe - on! Jätkatakse nagu midagi poleks toimunudki :)

   Kustuta
 3. Ma olen totaalselt shokis! Milline jurist käitub nii vulgaarselt. Pole nagu mitte ametniku ametlik kirjavahetus. Smile teksti ritta... väga ebaprofessionaalne käitumine( minu arvates). Suht sarnane käitumine ja suhtlusviis Haldusega. Nõme ainult, et nüüd on sellesse saagasse ka vallavanem segatud. Valla Haldusfirma või mitte aga küla jutt jätab mulje nagu esimese liikme ja vallavanema mahhinatsioon toimuks. Väga kurb

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Juristist on asi ikka väga kaugel. Ei teagi, kes ta tegelikult on ja mida ta soovib.
   Huviga ootan ja vaatan, kas keegi lõpuks vastutuse ka võtab. Hetkel on küll nii nagu midagi ei oleks toimunud ja kõik on kõige paremas korras :) Tuleb vist nimedega kirjutama hakata, äkki siis asjad muutuvad :)

   Kustuta