Lehevaatamisi kokku

neljapäev, 6. juuni 2019

Eelmise sissekande jätkuks


Lõpetasin oma eelmise sissekande Narva-Jõesuuga ja jätkan täna sealtmaalt, kus see pooleli jäi. Sissekanne jäi poolikuks seetõttu, et kogu blogitekst kadus ühe nupuvajutusega ära.
Kuhu ma vajutasin, seda ei tea, aga fakt on see, et kogu mu 2-3 tunniga kirjutatud tekst oli ühe hetkega läinud! Ma olin niii vihane!!! Nii-nii vihane!!! Vähe sellest, et kogu tekst üks kord ära „kadus“, juhtus see ka teist kora, kui ligi veerand tekstist tagasi olin kirjutanud. Kui teist korda ka jutt „kadus,“ siis lõin hetkeks käega, mossitasin natuke omaette, aga võtsin end siiski kokku ja kirjutasin ka kolmandat korda - seda küll sutsukene, seetõttu täna siis nö jätkamine :)

Nüüd kirjutan enne Open Offices ja seejärel kopin blogisse. Sealt ei kao jutt ära ja kui kaobki, siis oskan seda vähemalt taastada. Blogi salvestab teksti iga natukese aja tagant automaatselt ja kui lehe tühjaks lõi, siis kohe ka salvestas. Tühja lehe siis :) Ma ei oska muud lisada, kui - ajee! :)

Niisiis Narva-Jõesuu. Vägilase jooks toimus Narvas, aga öömaja võtsin Narva-Jõesuus, et ma oma siidpehme liivaga natuke mängida saaks. Tegemist on tõesti siidpehme liivaga! Sel aastal ma lastele seda kingituseks kaasa ei toonud! :D
Öömaja, kus ööbitud sai, oli Yes hotell ja pean ütlema, et see on üks kõige hullematest öömajadest, kus ööbima olen pidanud. Esiteks ei kannatanud tuba erilist kriitikat – seinast koorus värvi, liistud olid lahti/puruks, duśśinurk hallitas – no ei olnud eriti ilus värk. Lisaks rämmas kõrvaltoa seltskond poole ööni ja tundus nagu seinad oleks papist olnud, sest kogu see möla ja mula kostus läbi seina ja magamisest oli asi ikka vääääga kaugel. Positiivne oli see, et voodipesu lõhnas vähemalt värskelt ja teleris oli lai kanalivalik.

Kui Narva-Jõesuu öömajaga rahule ei saanud jääda, siis ülemöödunud nädalavahetuse Hiiumaa majutust võib taevani kiita, sest raha, mis selle eest makstud sai, oli küll häbiväärselt väike (57 €). Tegemist oli väga hubase kodumajatusega, kust ei puudunud mitte midagi – oli olemas köök, duśśiruum, magamistuba ja telekanurk, lisaks kõik vajalikud tarvikud. Võis olla väga, väga rahul. 

Kööginurk

Telekaruum

Magamistuba

25.mail toimus Hiiumaal Tuulekala festival ja sai ka seal vaatamas käidud. Ilm oli külm ja tuuline, mis rahavst just väga palju kohale ei toonud. Ja need, kes tulid, siis väga kaua seal vastu ei pidanud, sest tõesti oli külm. Võrreldes praeguste soojade ilmadega, ikka VÄÄÄÄÄGA külm.

Peale Tuulekala festivali sõitsime niisama mööda Hiiumaad. Loomulikult ei puudunud sealt Kõpu ja minu kivirand. Rannas olime maksimum veerand tundi, sest mingil imelikul moel ei olnud meil talvetunkesid kaasas ja ilma nendeta ei kannatanud selle tuule käes olla. Selle 15 minutiga, mil rannas olime, leidsime piisavalt palju auguga kive ;)

Tuulehaug ja puha

Jänku-Johanna värvib kivi

Ristimägi

No ikka Kõpu

Kõpu kapten :)

Minu auguga kivid ja mega-tuuline rand

Vahepeal oli ju ka Eurovisioon (enam-vähem miljon aastat tagasi). Mina olen Eurovisiooni fänn aastast 1998. Vahepealsete Soome aastatega jäi see vaatamine pisut unarusse, aga viimaste aastatega olen taas lainele saanud. Sel aastal veel eriti, sest esimest korda sai ju Eesti Laulul käidud.

Minu selle aasta lemmik oli tegelikult Sloveenia laul. Kuula siit!

Järgmisel aastal ei jää muud üle, kui Hollandisse kohale sõita. Mitu aastat ma ikka sinna lõppvõistlusele minna plaanin? Tuleb ära teha, mitte ainult plaane pidada! ;)

Istutasin siin eelmisel nädalal natuke piibelehti:

Labidas või nii :D

Natuke istikuid :):)

Ma olen alati tahtnud, et mul hoovis piibelehed kasvaksid, nüüd sai siis taimed maha pandud (sõna otseses mõttes) ja saab näha, kas jäävad kasvama. Tegelikult ma kavatsengi ühe tukka metsikuks jätta - metsalilledele ja kõrtele. Ei ole päris igat kohta vaja niidukiga siledaks ajada, las olla metsikut loodust ka:)

Metsalilled

Kullerkupud

Blogiprintsess (ikkagi blogis sündinud ju!) sai meil siin aastake vanemaks, aasta veel ja ongi koolilaps valmis. Pidu peame laupäeval, sest õigel päeval ei mänginud välja ja eelmisel nädalavahetusel oli Narva-tripp.

Värske kuuene ;)

Tänasest päevast ka. Täna oli suhteliselt kiire õhtupoolik, sest toimus kolmapäevane orienteerumine ja Läänemaa tantsupidu Ilmaratas.
Kummastki ma puududa ei tahtnud, seega tuli klapitada.
Õnneks toimus tänane orienteerumine meie enda külas. See oli küll suureks boonuseks, sest kui oleks kusagil kaugemal olnud (nagu tavaliselt on) , siis oleks pidanud selle metsajooksu ikkagi vahele jätma, sest kui laps tantsupeol ikka tantsib, tahaks Aasta Emana seda oma silmaga ka vaadata ;)

Johanna tegi ka täna orienteerumises oma esimesed piiksud. Sel ajal, kui mina oma jooksu tegema läksin, orienteerus Karolin koos temaga. Tavaliselt on väikestele nöörirada olemas, aga just täna ei olnud. Et Johanna orienteerumisest ikkagi aimu saaks, siis võtsid nad kõige kergema rajakaardi ja otsisid mõned punktid. Täna oli õnneks kõige pikem rada ka suhteliselt lühike, kõigest 2,9 km, mille mina nelja kilomeetriseks jooksin. Ühesõnaga poole tunniga oli asi tehtud, sips koju pessu, kleit selga ja linna tantsupeole. Jõudsime isegi rongkäigu ajaks, seega kenasti graafikus! :)
Ilm oli vägev ja pidu oli ülev! 
Mida aasta edasi, seda tundlikumaks ma muutun. Täna seda pidu vaadates ja laule kuulates tuli taas kerge heldimuspisar silmanurka. Kõik oli lihtsalt nii ilus! 
Laulupeole ei julge minnagi, nutan ennast segaseks! :)
Mis siin ikka, tuleb siis nutta, sest piletid on juba ammu ostetud - nii tantsu- kui ka laulupeole.

Ilmad on hetkel ilusad - need naudivad, kes saavad, eksole :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar