Lehevaatamisi kokku

reede, 25. detsember 2015

Meil on jõuluvana käinud :)

Lapsed jäidki siis eile öösel suurde tuppa magama, et jõuluvana oodata.

Pesad valmis ja valvama ;)

Kell 1 öösel olid nad veel üleval!
Ma ei jõudnud ennast ausalt öeldes ära kiruda, et neid kinke varem ära ei pakkinud.
Et asi hommikuks ikka jonksu saaks, siis vedasin kõik kingid kontorisse ja läksin öösel kell 2 neid sinna ka pakkima. Kohe ei saanud minna, sest tüdrukud olid veel üleval ja nad oleks matsu välja jaganud. Tuli oodata, millal nad ikka magama jäävad.
Kodus ei julgenud pakkima hakata, sest tüdrukud olid nagunii ärevad ja oleks krõbistamise peale äkki üles ärganud.
Siis oleks ka mage olnud, kui vahele oleks jäänud.

Pakkimise ajal tuli kusjuures kerge jõulutunne isegi sisse, sest raadiost joriseti jõulumussi ja see edasi-tagasi hiilimine oli selline omamoodi põnev.
Kui mõni oleks kella 2-3 ajal öösel aknast välja vaadanud, siis oleks ta ilmselt mõelnud, kes see sooda seal sedasi jookseb.
Vihma sadas ka kusjuures täitsa mõnusalt, seepärast oligi vaja joosta, mitte ei saanud rahulikult jalutada ;)

No nii, pakitud need kingid siiski said ja tasakesi kuuse alla ka poetatud. Tüdrukud magasid nii sügavalt, et lausa norisesid.
Kell 3 sain mina ka lõpuks magama. Ajee :):)Janeli meisterdus

Karolini meisterdus

Sel aastal võtsime nende kinkidega siis tagasihoidlikult nagu lubatud.
Igale tüdrukule üks Lego karp (Johannale Duplod), lisaks uued rahakotid ja suurematele tüdrukutele Jääshow ning Lotte piletid.
Ja oligi meie jõuluvana poolt kõik.

Rohkem polekski vaja olnud, sest terve hommik oli neil Legode kokkupanemisega tegemist rohkem, kui küll.
Lõuna ajal käisime Abbil kitsedele kartuli- ja porgandikoori viimas. Loomulikult poleks vaja olnud, sest kitsed saavad praegu igast nodi süüa - lund ju pole. Aga noh, point ongi see, et viime igal aastal ja kogu lugu.
Kuna pühad on pikad, siis võtame järgmisest aastast oma traditsioonidesse ka jõululõkke tegemise.
Täna pidi tsüklon Chuck meid ründama, et ei hakka vist lõket tegema, aga kui homme vaikne ilm on, siis miks mitte juba homme selle lõketamisega alustada.
Ilm on põhimõtteliselt sama mis jaanipäeval ja võiks isegi grillida ;)

Viivad kitsedele süüa.

Üks tegelane mossidab

Johannal on hetkel jõhkrad jonnituurid, kigiseb-vigiseb ja toriseb.
Nagu näha, siis jõuluvana pole lutti ära viinud. Lapp ja lutt truult kaasas.
Uue aasta esimesel päeval võtan selle luti ära. Ei hakka enne vanaaasta lõppu sellega jamama. Tal nagunii praegu jonnituurid, siis läheks asi veel hullemaks.
Säästame närve, eksole :)

Päeva jooksul käisime natuke ringi viisime sinna-tänna mõned kingid, õhtuks läksime minu ema juurde nii nagu igal jõululaupäeval.

Meie pesakonna silmatera oli ka seal.
Meisterdasin talle kodus mähkmetordi. Polnud sellist asja varem meisterdanud, aga pean ära mainima, et tuli välja küll. Ise olen rahul :)
Kaunistused on muide pärand Johanna mähkmetordilt.
Mina, vana rott, ju midagi ära ei viska - kõike saab uuesti kasutada ;)

Minu esimene tort!

Minu beebikaart

Teki lubasin paari kuu jooksul valmis õmmelda. 
Praegu nagunii seda vaja veel ei lähe, sest piiga alles nii pisike, seega saan oma trini-träni üles otsida ja õmblemisega elamist lagastama hakata.

Kui kingid jagatud ja kõhud punnis, siis käisime surnuaialt läbi ja tulime koju ära.
Tulijateks olime meie Johannaga, sest kõik teised läksid vanema venna juurde.

Sorteerisime kinke, veeretasime palli ja üritasime puslet kokku panna. Puslel jõudsime tegelaste näod enam-vähem paikka laduda, kui Johanna otsustas, et nüüd on õige aeg need jubid laiali peksta!
Sinna see pusletamine siis jäi.

näod paikka ;)

pall või nii...

Kella 1 ajal pugesime voodisse ja 2 ajal vist juba magasime.
Jõululaupäev oli meie jaoks niisiis õhtusse jõudnud.

Kinkidest nii palju, et neid saime ikka üsna korralikult.
Mina olen kõikide asjadega megagigahüpper rahul.
Kui arvasin, et minu jõulutaat on sel aastal eriti rott, siis võta näpust - asi hoopis vastupidine.
Ei tahaks kekata, aga ma lihtsatl pean :D
Palun juba andeks ära!

Esiteks sain uue arvuti.
Korralikuma, kui eelmised - äkki töötab ka.
Eelmist olid sellised suhteliselt odavad ja muud nendega ei olnud, kui üks jama teise otsa. Küll mõtlevad sada aastat, küll lülitavad ise välja jne.
Nüüd peaks väheke normaalsem olema. Ei viitsi pilti teha, sest arvuti alles karbi sees.

Aga teistest kinkidest tegin mõned pildid küll:Veidike erialast kirjandust, kerge lugemine Anne Franki tegemistest maailmasõja päevilt ja lisaks siis kaks heegeldamise raamatud, lootuses, et võtan heegelnõela ja niidi ikka kätte ka. 
Tahe on olemas, saab näha, kas asi ka tegudeni jõuab ;) 


Savist kauss Karolinilt. Väga ilus ja omapärane meisterdis. Ei oleks selle peale tulnudki, et tema enda tehtud on. Lastel tasub ikka igasugu ringides käia, saavad kätt harjutada ja õpivad uusi asju juurde.


Janeli joonistatud jõulukaardid meile kõigile :):)


Kadakast laegas minu träni jaoks. Mul neid kadaka kaste juba üsna mitu, aga ega küll küllale liiga tee. Ma lihtsalt fännan neid kaste ja karpe nii palju, et neid võiks igas nurgas olla. Oleks seda ruumi ainult rohkem, eksole. 
Kes ka selliseid päris ja ehtsaid kadakalõhnalisi karpe/kaste fännavad, võivad julgelt ühendust võtta - ema meisterdab neid ise  ;)


Ärinaised kirjutavad ju allkirjasid ikka sulepeaga :D 
Hahahahah
Jaapani jõuluvana tõi :)


Ärinaisel peab peale spordikella aega ajalt normaalne kell ka käe peal olema :)
Sõbranna rääkis mulle suvel, kuidas neil Tartus Hilfiegeri riietele tormi joostakse ja summad mida mingi eseme eest välja käiakse olid minu jaoks loomulikult kosmilised!
Peasi, et pluusil märk peal on. Mul oli kusjuuures täiesti juhtumisi samal ajal Hilfigeri roosa tsemper seljas ja sõbranna küsis, et kust ma selle ostsin ja mis see maksis. Ostsin kirparilt ja maksis suisa 2 €.
Kusjuures teine roosa on veel ja see maksis ka minu meelest 2 €, võibolla maksimum 3 €
Ärinaised ostavadki soodsalt ju :D
Minul pole tegelikult märkidel/markidel küll mingit vahet, peasi, et asjad mugavad on.
Korraliku kella pole mul kunagi olnud ja kui soodukaga parasjagu sai, siis võis jõuluvana selle osta küll, sest tegelikult olen ma ikkagi tubli tüdruk olnud ;) See on lihtsalt nii hea lõhn ja vanad lõhnad hakkasid mõlemad otsakorrale jõudma, seega jõuluvana halastas ja tõi ka lõhna :)


Siin tüdrukute trini-träni, eks nad peavad ise teadma, kes-mis ja kelle oma on. Mina küll ei tea.


Käsitöökarbid tüdrukutele. Oranz Janelile, roosakas Karolinile. Johanna peab veel kasvama :)
Kui kellelgi selliste karpide vastu huvi on, siis võivad samuti minuga julgelt ühendust võtta, sest ka neid karpe teeb minu ema ise :)Kogu perele soojad sussid-sokid. Ei teagi kas sel aastal on neid üldse vaja, sest tundub, et talve ei tulegi. Juhuks kui siiski tuleb, siis on varbad igatahes soojad.


Suurematele preilidele väiksed pidukotid ja piletid Disney Jääshowle ja Lotte Unenöo etendusele. Johanna peab jällegi kasvama!


Piletid pidin ise kokku klopsima, sest kavatseme üritustele suurema seltskonnaga minna ja kuna konkreetsed kuupäevad ei olnud veel selged (aga jõuluvana ju ometi tuleb!), siis nikerdasingi sellised ajutised piletid. Prinditud ja kiletatud ;)


2 puslet ja joonistamise kraami

Nipet-näpet kinke oli veel, aga need on tüdrukute poolt juba jalutama läinud või kuhugi ära pandud. Noh, kõike ei jõua ju pildistada ka - anname andeks.


Järgmisel aastal on hea kinke võrrelda, sest siis ei tule mitte ühtegi kinki poeriiulilt.
Vähemalt minu poolt mitte. Annan omale pühaliku lubaduse, et minu jõulupakkidesse ei lähe mitte ühtegi poest ostetud kinki.
Võibolla mõni tooraine on vaja osta, aga see selleks. Idee on ikkagi selles, et nii meie pere, kui ka sõbrad-sugulased saavad ainult sellised kingitused, mis on meie endi poolt toodetud ja meisterdatud ehk siis käsitöö ja taaskasutus ;)

Tarmo kingitusi ma esitleda ei saagi, sest need on kõik kontorisse veetud.
Õigemini nad jäidki kohe sinna kontorisse, sest tegemist oli igasuguste tööriistadega. Ma isegi ei teagi, mis tööriistad need olid. "Jõuluvana" ise valis :)
Kuna karbid olid suured, siis ei hakanud neid sisse pakkima ja kuuse alla vedama. Rasked ka ju!
Et lapsed ikka näeksid, et issi on samuti tubli olnud ja jõuluvana talle ka kinke toob, siis võtsin kontorist mingisugused suvalised tööristad, millel olid väiksed pakendid ja pakkisin ära :D
Tarmol endal oli ka hea üllatus avada!
Paar tööriista olid isegi saepuruga koos :D

Tulevikus on plaan ka ehitusteenust (pearõhk vannitoad, otsast lõpuni) pakkuma hakata, seepärast Tarmo ongi endale aja jooksul kõik vajalikud tööriistad muretsenud.

Seda veel ei tea, kas hakkame ehitusteenust eraldi firma alt pakkuma või jääb see minu firma üheks haruks.
Ehitusteema puhul peaks vist ikka eraldi teema tegema, sest firma mul niigi juba multifunktsionaalne  - tegeleb natuke juriidiliste asjadega, lisaks aianduse, käsitöö ja üritustega.
Seinast seina. Toidlustus on veel puudu !:D
Aga noh, kuna ma selline "mõnus" ja "agar" kokk olen, siis arvata võib, et toidlustus jääbki tulemata ;)

Aga nüüd oleme me Johanan ja Tarmoga nii tublid, et lähme pistame korra oma ninad sellesse tuulisesse tormi ja vaatame mis see tsüklon Chuck korraldab. Peale seda hakkame toas Legodega mängima. Mulle on Legod alati meeldinud.
Kutsusin muidu suuremaid tüdrukuid ka, aga need piinavad endiselt suuremat venda. Käib teine nii harva Norrast kodus ja siis on kohe kõik lapsed seal.

Peame siis Tarmoga kahekesi ehitama hakkama, sest meisterdamist ikka jagub:


Kõik vanad Legod on laiali lammutatud ja ma ei kujutagi ette, kuidas nende miljoni jupi seast neid õigeid asju leida on võimalik.
OK, on küll, peasi, et raamatud alles on. Enamik õnneks ikka on.

Eks ma siis esitlen, kui me need asjad ükskord kokku saame :)

Kena jõuluaega :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar