Lehevaatamisi kokku

pühapäev, 9. november 2014

Remonti,remonti, remonti!

Järgnevad 7-8 kuud mööduvad suuremat sorti remonditähe all.

Paar päeva tagasi helistas pottsepp ja ütles, et temal on nüüd vaba aega ja saab pliiti-kaminat ehitama tulla.

Mõned nädalad tagasi võtsin otsuse vastu, et teen enne kontori korda ja hakkan alles siis korterit edasi tegema (noh, mina pole muidugi miski ehitaja, minu ülesanne on rohkem finantseerimine).
Kontori otsustasin sellepärast enne teha, sest mul on nii kõriauguni, kuidas asjad erinevates tubades laiali on ja ma mitte midagi kunagi üles ei leia.
Kontoris oleks iga asi omal kohal ja ma ei pea mingit asja 100 aastat otsima.
See süsteemi puudumine tekitab lausa stressi. Kui mul midagi vaja on, siis ma tean, et see kusagil on, aga kus!?
Niisiis tellisingi kontori aknad ära, sest kuidagi peab selle remondiga ju alustama ;)

Kui olin aknad ära tellinud, siis ilmnes, et mul õnnestub üks korter veel juurde osta. Sellesama korteri kõrval, kus praegu remonti teeme ja kuhu sügiseks elama loodame kolida. Naabri korter oli lihtsalt vaja ära osta, sest see tähendas seda, et kõigil oleks ruumi laialt ja jääks veel ülegi.

No ja nüüd teatab pottsepp, et tema on valmis ehitama tulema! :)

Põhimõtteliselt kõik suured väljaminekud ühele ja samale ajale!

Selles mõttes ei ole hullu midagi, eks mul on säästud olemas ja kindel kuupalk on ka kõvasti abiks.
Saangi täpselt säästudest need suuremad väljaminekud ära maksta, seejärel kuupalga kaheks jagada (pool elamiseks, pool remondiks) ja edasi nokitseda.

Istusin eile pool ööd üleval ja tegin omast arust mingit sisekujundus-plaane. Rõhk sõnal omast arust. Kui te arvate, et see lihtne tundub, siis ei ole tegelikult nii. Minu jaoks täielik raketti-teadus.
Ma ei suutnud isegi välja mõelda, mis värvi kontoris seinad peaks olema. Ainukesed asjad, mis paika suutsin panna, olid laua ja riiulite asukoht :D :D

Oh, ma ei tea. See sisekujundamine ja sääraste värkide orgunnimine pole minu rida.
Pean vist mingisuguseid ajakirju ostma hakkama ;)

Ma lohutan ennast sellega, et varsti-varsti saab kõik korda ja lõppeb see asjade otsas elamine (ja töötamine) ükskord ära.

See lisakorteri ostmine on ka põhimõtteliselt lõpusirgel.
Notarile on aeg kirja pandud, vaja vaid kohale minna, ülekanne teha ja ongi tehtud.
Võtmed on mul juba käes, seega võib vist juba rõõmustada küll.

Selles mõttes olen ma tegelikult ikka väga rõõmus, et see ostmisvõimalus avanes.
Ja mul ei ole üldse kahju, et remondi jaoks kogutud raha suuremalt jaolt praegu selle korteri ostmise peale ära läheb.
Ok, eks ma oleks esialgsete plaanide järgi ka ära elanud, et Johanna, Janeli ja Karolin oleks oma toad saanud ja mulle nö köök-elutuba jäänud.
Aga nüüd!
Nüüd saavad kõik oma toad!
Mina ka! Mina kaaa! :):)
Kui varem oli 67 ruutu, siis nüüd tuleb 51 ruutu lisaks. See teeb kokku 118 ruutu + 3 rõdu ;)

Lisaks sellele, et me kõik neli oma toad saame, jäävad köök ja suur tuba ka eraldi.
Ka siis jääb veel üks tuba üle, seega ei tohiks panipaikkadega ka probleemi olla.

Eks ehitada on ka vaja, aga see on pisimure, hahahahhah :D
Ok, nali oli - ei ole see pisimure midagi - tööd on ikkagi palju.
Küll see asi ka laheneb;)

Kuna kontori remont väga kulukas ei ole, siis alustangi sealt. Ma tõesti ei jõua kogu elamise pealt neid asju enam otsida. Ega see eriti ilus vaatepilt ka pole, kui kõik kohad minu töötavaari täis on:


Täiesti mõttetu on akna lauda puhtaks teha ja asju kuhugi ära sättida. Üks päev on puhas, paari päeva pärast samasugune. Praegu on isegi ilus. Tavaliselt on nii, et ei saa akent ka lahti :)


Köögis on oma koha leidnud printerid-skännerid ja muud paberid, mis seal toolide peal on. Kui keegi aru ei saanud, siis need üksteise peale pandud kaks tooli moodustavad riiuli :D

Raamatud ja mapid suuretoa nurgas. 

Kui töö tegemine parasjagu käsil on, siis  katab see staff ka suuretoa lauda ja diivanit.

Nii ma siis unistan, et saaks kontori valmis, küll siis oleks hea majandada.

Step by step, eksole ;)


5 kommentaari:

 1. Küll võib olla imeline tunne see, kui on nii palju säästetud, et sellest saab vajadus korterit osta ja natuke remontigi teha... Ja kui on palk, millest jagub elamiseks ning saab päriselt pool ka remondiks jätta. Minu unistuste elu :)

  Sisekujunduse koha pealt ma olen sinuga vägagi ühel nõul. Ma võin küll öelda, mis värvid mulle meeldivad ja valida poest välja mööblitükid, mis mulle meeldivad, aga kas see kõik ka tervikuna sobib ja toimib... Pole õrna aimugi. Ja siis kunstimeelega tuttavad imestavad, kuidas ma üldse kaalun sisekujundaja palkamist, kellelegi ränga raha maksmist, et siis elada kellegi teise kujundatud kodus, kui nii mõnus on ju järjest ise nokitseda. Neil tuleb see järjest nokitsemine tõepoolest imeliselt välja aga juba meie lastetoa remont näitab, et minu puhul see EI TOIMI.

  Ühesõnaga minu unistus on palgata sisekujundaja, kellele ma saan ära rääkida kõik, mis mulle meeldib ja mitte, et TEMA kogu selle värgi tervikuna toimima paneks. Ja siis võiks keegi kogu selle remondi minu eest ära ka teha, aitäh :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. On küll hea tunne, et ei pea panga ust kraapima minema ja laenu küsima. Ma ilmselt ei saakski laenu :D
   Ja ma ilmselt ei tahakski laenu võtta, sest laenud on masendavad!

   Selles mõttes olen ma täielikutl õnnega koos - saan kodus tööd teha ja täpselt siis, kui ise tahan (noh, pigem siis, kui Johanna laseb). Esimene palgapäev on ka juba olnud, seega on see ikkagi tõsi :):):)

   Kuna ma ei tea, kui kaua seda luksust on (julgen seda hetkellausa luksuseks pidada), siis tulebki kõik suuremad investeeringud ära teha...Juhuks, kui tulevikuks peaks mädaks minema. Toiduraha suudan ikka vast teenida ;)

   Sisekujundamine on üks igavesti suur pähkel ja ma ei oska praegu üldse mõeldagi, kuidas ma selle läbi ampsan.
   Panen küll oma mõttes kõik paikka, aga kui hakkan jooniseid tegema, siis on kõik nii ebaloogiline ja ei sobi üldse kokku :D

   Eks paistab ;)

   Kustuta
 2. Nii tore ja lausa põnev! Kui on mõõn, siis ikka järgneb tõus! Ja asjad lahenevad iseenesest! küll see sisekujundus ja remont ka tuleb, kui muu ei aita tee heledad seinad - kui hiljem idee tuleb saab alati aktsendiks tapeeti lisada või mõni sein ära värvida. Või hoopis sisustusdetailidega mängida :)
  Jõudu!

  VastaKustuta
 3. Mina soovitan sul vaadata ringi Pinterestis, seal on väga palju ideid kuidas kodu sisustada.

  VastaKustuta